5KP48CA-TP
Mfr.Part #
5KP48CA-TP
Datasheet
5KP48CA-TP
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC R6
Stock
117
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
77.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
48V
Datasheets
5KP48CA-TP
Part Manufacturer Stock Description
5KP40 Diotec Semiconductor 579 TVS, 40V, 5000W Uni